Zalety technologii PUR

Technologia PUR, czyli przy użyciu pianki poliuretanowej polega na zastosowaniu hydrodynamicznego natrysku na powierzchnię izolacyjnych konstrukcji.

Powłoka uzyskana dzięki natryskowi tworzy izolację, która w przeciwieństwie do tradycyjnych materiałów izolacyjnych, powstrzymuje nieregularny przepływ powietrza. Przy izolacjach domów jednorodzinnych jest to równie ważne jak sam opór cieplny izolatora.

Warto także podkreślić, że ocieplanie pianką w Wysokim Mazowieckim jest niezwykle ekologiczne, ponieważ taka pianka nie pyli i nie wydziela żadnych szkodliwych substancji przez cały okres jej użytkowania. Dlatego też, świetnie sprawdzi się w nowoczesnych domach, w których mieszkają osoby dbające o środowisko. Ponadto, pianka tego typu nie obsuwa się i nie powoduje powstawania mostów termicznych. W dodatku nigdy nie traci swoich parametrów izolacyjnych. W związku z tym, przez cały czas jest tak samo skuteczna. Nie zdarzy się, że pianka zacznie chłonąć wilgoć, grzyby i drobnoustroje. Nie będzie więc tych czynników przekazywała do wnętrza domu. Na ścianach nie będzie się pojawiał więc grzyb ani pleśń.

Ocieplanie domu pianką pozwala na stworzenie przyjaznego dla alergików środowiska. Na pewno pianka nie spowoduje pojawienia się reakcji alergicznych u wyjątkowo wrażliwych osób.

Z użyciem pianki poliuretanowej uda się wykonać w 100% szczelną izolację. Jest ona w stanie dotrzeć do nawet najmniejszych szczelin. W związku z tym, mosty termiczne na pewno nie powstaną. Pozwoli to na podniesienie sprawności energetycznej budynku. Będzie mniej strat ciepła. W związku z tym, rachunki za ogrzewanie można będzie znacznie zminimalizować. Obecnie wszyscy szukają oszczędności. Dzięki piance poliuretanowej będą one realne.

Warto także podkreślić, że ocieplanie pianką w Wysokim Mazowieckim pozwala na zabezpieczenie drewnianej konstrukcji przed korozją. Pozwoli odciąć od drewna tlen. Do nakładania pianki nie jest wymagane wykonywanie kotwień. Ponadto, taka pianka ma również świetne właściwości dźwiękochłonne i wygłuszające. Będziemy więc zadowoleni z jej działania.

Więcej informacji: nowoczesneizolacje.eu